ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Eğitim, toplumların geçmişleri ile bağlarını kurarak sağlıklı bir gelecek hazırlama gayretidir. Hür, müreffeh ve huzurlu gelecek eğitim ile mümkün olabilmektedir. Milletler kültürlerini, değerlerini, millî ve manevi hassasiyetlerini yarınlara ancak eğitimle aktarabilirler. Tarihi tecrübe şunu göstermiştir ki, eğitim dünün olanaksızlıklarını bugün mümkün edebilir ve geçmişin hayallerini bugün gerçeğe dönüştürebilir.

 

Eğitimin temel unsurlarından bir tanesi de öğretmenlerdir. Öğretmenlerimiz, geleceğin inşasında rol alarak yarınlarımızı teslim edeceğimiz evlatlarımızı yetiştirirler. Onların gayretleriyle yetişecek nesiller ülkesini, tarihini, milletini ve insanlığı tanıyıp severler. Milletler öğretmenlerin öncülüğünde yücelirler ve yarınların şekillenmesine öğretmenlerin gayreti yön verir.

 

Değerli Meslektaşlarım,

 

Millî Eğitim camiasının neferleri olan siz öğretmenlerimizle güçlü Türkiye için güçlü nesiller yetiştirecek ve bu nesillerle birliğimizi, dirliğimizi, varlığımızı ilelebet sürdüreceğiz. Yarınlarımızın teminatı çocuklarımız için gerek uzaktan gerekse yüz yüze eğitimde gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü,  tarihimizi, bizi biz yapan değerlerimizi, bilimsel ve sanatsal çalışmaları aktarmak uğruna sergilediğiniz fedakârlık her türlü takdirin üzerindedir. Bu süreçte, çocuklarımızı bilgi ile donatmanın yanında, onları birlik ve kardeşlik değerleriyle sarmalamaya yönelik çabanız bizlerin en büyük sermayesidir.

 

Adana'mızın kıymetli evlatlarının vatana ve millete faydalı bireyler olarak yetişmesi için fedakârca görevini ifa eden tüm öğretmenlerimize minnetimizi bildiriyor; yurdumuzun her bir köşesinde ve yurt dışında tüm fedakârlığıyla görevini yerine getiren öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Bu vesile ile görevi uğrunda şehit olmuş ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi de rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                          Veysel DURGUN

                                                                                                                                                                                                                                                                      İl Milli Eğitim Müdürü

 

20-11-2020

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.