ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

      Her 29 Ekim bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşama irademizin ve milletçe geleceğe güvenle bakabilmemizin bayramıdır.

      Her anı kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür. Cumhuriyetimizin en büyük başarısı milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmiş olmasıdır.

       Cumhuriyetini içtenlikle sahiplenen ortak bir geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşan halkımız; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller sayesinde çağdaşlaşma yolunda çok önemli yollar kat etmiş ve Türkiye günümüz dünyasında saygın ülkeler arasında yerini almıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kurulduğu günden beri sadece vatandaşlarının değil, aynı zamanda dünyadaki tüm mazlum milletlerin ilham ve güven kaynağı olmuştur.

        29 Ekim 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbal yürüyüşü sonsuza dek devam edecektir. Buna engel olmak isteyenlere cevap 15 Temmuz 2016’da bu milletin evlatları tarafından en güzel şekilde verilmiştir. 15 Temmuz’da Cumhuriyetine, demokrasisine, vatanına, birlik ve beraberliğine, milli iradesine sahip çıkan bu millet tek yürekte birleşmiş, şer ve nifak odaklarına en güzel cevabı vermiştir.

       Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün “En büyük eserim” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’le yanan aydınlanma meşalesini, ilelebet taşıyacak nesiller yetiştirmek ortak sorumluluğumuzdur. Atamızın “Cumhuriyetimize vereceğimiz en büyük armağan, gençlerin eğitilmesi olacaktır.” sözü doğrultusunda çocuklarımızın çağdaş, nitelikli, üretken bireyler olarak yetişmesini sağlamak gibi kutlu ve onurlu bir görevin sorumluluğunu taşıyoruz.

       Bu büyük sorumluluğun bilinci içinde, Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu toprakları vatan yapmak için can veren tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum.

 

 

                                                                                                                                     Veysel DURGUN

                                                                                                                               Adana İl Milli Eğitim Müdürü

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.