ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Bugün milletimiz, milli değerlerine ve ülkesine kenetlenerek bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşama irademizin ve milletçe geleceğe güvenle bakabilmemizin bayramı olan Cumhuriyet Bayramını kutluyor.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

 

 

Bugün, uğruna yüz binlerce şehit vererek 29 Ekim 1923 tarihinde kurduğumuz büyük Türkiye Cumhuriyeti'nin 97. Kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Her anı kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür. Cumhuriyetimizin en büyük başarısı milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmiş olmasıdır. Bugün milletimiz, milli değerlerine ve ülkesine kenetlenerek bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşama irademizin ve milletçe geleceğe güvenle bakabilmemizin bayramı olan Cumhuriyet Bayramını kutluyor.

 

Değerlerini, demokrasiyle taçlandırma başarısı gösteren ülkemiz, barışı esas alan dış politikasıyla, köklü tarihi, zengin kültürü ve bölgesel konumuyla her zaman bir adım önde olmayı başarmıştır.Cumhuriyetini içtenlikle sahiplenen ortak bir geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşan halkımız; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller sayesinde çağdaşlaşma yolunda çok önemli yollar kat etmiş ve Türkiye günümüz dünyasında saygın ülkeler arasında yerini almıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kurulduğu günden beri sadece vatandaşlarının değil, aynı zamanda dünyadaki tüm mazlum milletlerin ilham ve güven kaynağı olmuştur.

 

29 Ekim 1923'te kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin istikbal yürüyüşü sonsuza dek devam edecektir. Buna engel olmak isteyenlere cevap her seferinde en güzel şekilde verilmiştir. Cumhuriyetine, demokrasisine, vatanına, birlik ve beraberliğine, milli iradesine sahip çıkan bu millet tarihi boyunca karşısına çıkan her zorlukta tek yürekte birleşmiş, şer ve nifak odaklarına en güzel cevabı vermiştir.

 

Eğitim camiası olarak bizlerin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün "En büyük eserim" diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyet'le yanan aydınlanma meşalesini, ilelebet taşıyacak nesiller yetiştirmek ortak sorumluluğumuzdur. Atamızın "Cumhuriyetimize vereceğimiz en büyük armağan, gençlerin eğitilmesi olacaktır." sözü doğrultusunda çocuklarımızın çağdaş, nitelikli, üretken bireyler olarak yetişmesini sağlamak gibi kutlu ve onurlu bir görevin sorumluluğunu da taşıyoruz. Ülkemizi gelişmiş medeniyetlerin de üstüne çıkarma çabasındayız. Bütün milletlere, örnek olan ve öncülük eden bilge ve ahlaklı nesillerimizin, dünyada barış ve huzuru hâkim kılacak hedeflerle yetişmesi için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

 

Bu büyük sorumluluğun bilinci içinde; canlarını bu vatan, millet ve devlet uğruna feda eden, sahip olduğumuz tüm değerleri bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, cumhuriyetimizin sarsılmaz bekçileri olan tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımın, velilerimizin ve geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin Cumhuriyet bayramını kutluyor, esenlikler diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                           Veysel DURGUN

                                                                                                                                                                                                                                                                                      İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

28-10-2020

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.