ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un Engelliler Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un Engelliler Haftası Mesajı

 

 

10 - 16 Mayıs haftası, Birleşmiş Milletlere üye tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve bu sorunlara etkin ve kalıcı çözümler üretmekte farkındalık oluşturabilmek için Engelliler Haftası olarak değerlendirilmektedir. Engellilik, yalnızca engellilerin ya da ailelerinin karşı karşıya bulunduğu bir sorun değil, tüm boyutlarıyla toplumun bütün kesimlerini yakından ilgilendiren ve herkesin ortak çabasını gerektiren bir konudur.

 

Engelli ya da engelsiz herkes, insan olma onuruna yaraşır bir biçimde yaşama ve kabul görme hakkına sahiptir. Toplumun uyum içerisinde bütünleşmesi, saygı ve sevgi ortamında birbirlerini anlayarak yaşayabilmesi ancak eğitimle mümkündür. Bu ortamı Adana'da yaratmak ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak en büyük gayemizdir. Bu nedenle engelli çocuklarımızın sosyal, kültürel ve mesleki açıdan gelişimlerini sağlayarak hayatın her alanına etkin katılımları için sürdürdüğümüz çalışmalarımıza durmaksızın devam etmekteyiz.

 

Bu özel hafta vesilesiyle, öncelikle ilimizde eğitim görmekte olan engelli öğrencilerimiz ve kurumumuzda çalışan engelli bireylerimiz olmak üzere, bütün engelleri aşma azmine sahip tüm engelli vatandaşlarımızı saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Özel eğitim için emek harcayan çalışma arkadaşlarımıza, yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve diğer paydaşlarımıza teşekkür ediyor; sadece eğitime erişim konusunda değil yaşamın tüm alanlarında engelsiz bir dünya temenni ediyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                        Veysel DURGUN

                                                                                                                                                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.