ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un Yıl Sonu Mesajı

Kıymetli Öğrencilerim,

2020-2021 öğretim yılının sonuna geldik. Tüm insanlık için zorlu bir süreç olan, tüm dünyayı ve ülkemizi esir alan COVID-19 nedeniyle eğitim öğretim faaliyetlerimizi uzunca bir zaman uzaktan devam ettirmek zorunda kaldık. Bakanlığımızın yönlendirmesi, il, ilçe ve okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizin özverisi, velilerimizin katkıları ve sizlerin çabalarınızla bu sürecin olumsuz yansımalarını en aza indirgeyerek bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik.

Çok çalıştınız, çok yoruldunuz. Uzaktan yapılan derslere katıldınız. Yüz yüze eğitime geçişler olduğu dönemlerde sınıfları hemen doldurdunuz. Sizler, ülkemizin ümidi, yuvalarımızın mutluluk vesilesi ve milletimizin geleceğisiniz. Şu ana kadar göstermiş olduğunuz titizliği bu tatil sürecinde de temizlik, sosyal mesafe ve maske hususunda göstermeye dikkat edin.

Değerli meslektaşlarım,

           Geçtiğimiz öğretim yılı hepimiz için çok emek harcadığımız, yorucu bir yıl oldu. Salgın koşullarının tüm olumsuzluklarına rağmen çok daha fazla efor sarf ettiniz. Eğitim ve öğretimin sınıflara hapsedilmiş, sınıf ortamıyla sınırlı bir etkinlik olmadığını, her zaman, her yerde, her koşulda, zamana, mekâna ve koşullara hemen uyum sağlayarak öğretmenlik görevinin nasıl yerine getirileceğini gösterdiniz. Bu süreçte, öğrencilerimize her alanda rehberlik ederek, velilerimizin kaygılarını gidererek, her gün mesai gözetmeksizin yaptığınız çalışmalarla öğretmenin toplumdaki vazgeçilmez değerini bir kez daha göstermiş oldunuz. Hepinizi üstün gayretlerinizden dolayı tebrik ediyor ve sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefi. Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız; onlar için ne kadar çok çalışsak da yetmez. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim ve öğretim yılında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu yakından biliyoruz. Uzaktan eğitim döneminde tüm imkânlarınızı zorlayarak onlara hep destek çıktınız. Her evi bir okul yaptınız. Bize her türlü konuda destek çıktınız. Bizlerin hep yanında olan tüm velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Yaz tatili başlarken ilimizde 10 bine yakın açılan "Telafide Ben De Varım" etkinliği tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizi bekliyor. Sayın Bakanımızın da söylediği gibi: "Bu yıl vedalaşmıyoruz; sporla, müzikle, eğlenceyle dolu bir yaza 'Merhaba' diyerek başlıyoruz." Etkinliklerde buluşmak dileğiyle hepinize güzel bir yaz diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                             Veysel DURGUN

                                                                                                                                                                                                                                                             Adana İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

02-07-2021

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.