ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak'ın 2022 - 2023 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak'ın 2022 - 2023 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

                 Saygıdeğer Adanalılar, kurum ve okul idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerimiz;

                 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılına başlamanın sevinci ve heyecanı içerisindeyiz.

                                   Gün gün ile yarışmalı

                                  Uygarlığa ulaşmalı

                                  Pınarlar dereyi besler, derelerden olur ırmak

                                  Birlikte varız nasılsa

                                  Dünden alıp tüm dersleri

                                  Yarın daha iyileşmeli

                                  Gün gün ile yarışmalı

                  İnsanlık sürekli bir gelişme, değişme ve iyileşme içerisinde. Bu süreç bugün çok daha hızlı devam ediyor. Bilgi eskiyor, teknoloji yerini yenilerine bırakıyor. Birey içinde bulunduğu toplum içerisindeki,  toplum da, adına uygarlık dediğimiz çok uzun yıllar boyunca meydana gelen gelişmeler neticesinde, teknoloji, bilim ve insan aklının katkıları ile meydana gelen ve insanlığın eseri ve malı olan değerler dünyasındaki yerini en çok da eğitim öğretimle belirler.  Çağın gereklerine göre yaşamak için bilgi edinmek, edinilen bilgi ve birikimleri uygulamak ve yaşam biçimi haline getirmek gerekir.

                 Var olmak yetmez, güçlü olmak; tarihimizden aldığımız bilinçle büyük hedeflere yürümek; bilimde, teknolojide, sporda, sanatta ve etik değerlerde birincilik gerekir.

                 Saygıdeğer Adanalılar, Milli Eğitim mücadelemiz bu bilinçle ve Başöğretmen Atatürk'ün "Eğitimde feda edilecek tek bir fert bile yoktur." Sözü doğrultusunda, inançla yürütülmektedir. Çıtayı her yıl daha yukarılara taşıma çabamız vardır. Adana'yı eğitim öğretimde örnek ve marka bir il yapma mücadelesindeyiz.

                 Milli Eğitim mücadelemizde en büyük gücü idareci ve öğretmenlerimizden alırız. Öğretmenlik üniformasını giydiği gün kendini çocuğa, ülkesine, insanlığa adayan insanlardır onlar. Sürekli arayış içerisindedir. Paylaşımcıdır. Eskimez, kendini sürekli yeniler. Bilimsel, teknolojik vb. her türlü gelişmelerden faydalanır. İşinin uzmanıdır. İletişim becerisi yüksek, insan ilişkileri güçlüdür. Sabırlı ve hoşgörülüdür.

                 Bütün çabamızın merkezinde yer alan sevgili öğrencilerimiz, hoş geldiniz. Alacağınız eğitimle kendi yaşamınızı, milletimizin kaderini değiştireceksiniz. Bunu asla unutmayın ve ona göre çalışın!...

                 2022-2023 Eğitim Öğretim yılımızın sağlıklı ve başarılı geçmesini temenni ediyorum. Yeni Öğretim Yılımızın bize, Adana'mıza, milletimize ve insanlığa hayırlı olmasını diliyor; sevgiler, saygılar sunuyorum. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                         Yaşar KOÇAK                                                                                                                                                                                                                                                                                              Adana İl Milli Eğitim Müdürü

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.