ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ TURAN AKPINAR BAŞKANLIĞINDA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ TURAN AKPINAR BAŞKANLIĞINDA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ TURAN AKPINAR BAŞKANLIĞINDA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI

 

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar Başkanlığında gerçekleşen toplantıya,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Birimi Sorumlusu Yakup Uğurluay, Avukat Bilge Targan ve 15 İlçenin Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

 

İlimiz Çukurova İlçesi Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Modeli hakkında yapılan çalışmaların değerlendirilmesi, okullarımızın ikili eğitimden normal öğretime geçmesi konusunda yapılan çalışmalar, okuryazarlık seferberliği ve öğrencilerin okula devam durumlarının takibi konularında değerlendirilmeler yapıldı.

 

Daha sonra Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında Müdürlüğümüzce yürütülen faaliyetler,  ODAK projesi, öğrenci, öğretmen ve okullarımızın güvenliği konu başlıklarında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

 Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan Akpınar,  Öğrenci servisleri (kiralama, denetim, takip, araçlar ve şoförler) ve okul kantinleri (kiralama, denetim, kontrol ve takip) hakkında iş ve işlemler konusunda mevzuat ve yönetmeliklerin sıkı bir şekilde uygulanması, izinsiz açılan özel kurslar ve kurumlarla ilgili denetimlere aksatılmadan devam edilmesi hususlarında talimatlar verdi.

 

Mevsimlik işçi çocuklarının eğitime erişimi kapsamında yürütülen faaliyetler hakkında bilgi alan Akpınar, bu hususun önemli olduğunu eğitim yöneticilerine bir kez daha vurguladı.

 

Toplantının sonunda İlçe Müdürleri ilçelerde yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’ın ve katılımcıların iyi dilek ve temennileriyle sona erdi.

 21-03-2018

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.