ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, Kurban Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Kurban, Yüce Allah için maddi fedakârlık yapmak ve bu vesile ile de Allah’a yaklaşmak gayesini taşıyan bir ibadettir. Bayram ise sevinç ve toplanma günü anlamına gelir
İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, Kurban Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’ın Kurban Bayramı Mesajı 

Kurban, Yüce Allah için maddi fedakârlık yapmak ve bu vesile ile de Allah’a yaklaşmak gayesini taşıyan bir ibadettir. Bayram ise sevinç ve toplanma günü anlamına gelir. İslam dini de Müslümanlara iki bayram armağan etmiştir. Kurban Bayramı, Yüce Allah´ın, başta Müslümanlar olmak üzere insanlık camiasına büyük bir lütfu ve rahmetidir.

Bu mübarek günler inanan her insanın iyilik yapması, yardımlaşması, paylaşması için bir vesiledir. Hem ülkemizin, hem dünyamızın geleceği için bu günlerin önemli bir değer olduğunu unutmamak; bayramları örf ve adetlerimize göre yaşamak ve yaşatmak, yetiştirdiğimiz her çocuğa bu kutsal değerlerimizi öğretmek gerekir.

Bu mübarek günlerde şehitlerimizi şükranla anıyor; gazilerimizin, şehit ailelerinin bayramlarını minnet duygularıyla tebrik ediyorum.

Unutmayalım ki büyüklerimizi, bir kimsesizi,  bir yaşlıyı, sevgi ve çocuk evinde kalan bir çocuğu mutlu ettiğimizde daha bir bayram olur. Bu güzel insanların da hayatlarına bir bayram mutluluğu taşımak her birimiz için bir insanlık görevidir.

İslam Âleminin kutsal değerlerinden olan Kurban Bayramı’nı bir kez daha idrak etmenin sevincini ve huzurunu yaşadığımız bu günlerin ülkemize, İslam Âlemine ve tüm dünya devletlerine barışı, huzuru, bereketi ve kardeşliği getirmesini dilerim.

Bütün Milli Eğitim çalışanlarımızın, öğrencilerimizin ve velilerimizin Mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar; huzurlu bir bayram geçirmenizi Yüce Rabbimden temenni ederim.

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.