ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’ın 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Bugün ülkemizde olduğu gibi ilimizde de 2015-2016 eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. İlimizde bu yıl 1359 okulda, 16.552 derslikte, 28.815 öğretmen ile 527.369 öğrenciye eğitim verilmiştir. Eğitim adına verimli geçirdiğimiz bir yılın daha sonuna gelmiş olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’ın 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’ın 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı   

Bugün ülkemizde olduğu gibi ilimizde de 2015-2016 eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. İlimizde bu yıl 1359 okulda, 16.552 derslikte, 28.815 öğretmen ile 527.369 öğrenciye eğitim verilmiştir. Eğitim adına verimli geçirdiğimiz bir yılın daha sonuna gelmiş olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Türk Milli Eğitiminin genel amacı olan “Türk vatandaşlarının ve Türk toplumunun refah ve mutluluğunu artırmak; öte yandan milli birlik ve bütünlük içinde iktisadi, sosyal ve kültürel kalkınmayı desteklemek ve hızlandırmak ve nihayet Türk Milletini çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, seçkin bir ortağı yapmaktır.” maddesi doğrultusunda Adana  Milli Eğitim camiası bu yıl büyük bir performans göstermiş ve önemli başarılara imza atmıştır.

ODAK Projemizle Türkiye çapında dikkat çeken yenilikçi bir eğitim anlayışı ortaya koyduk. İlimizde ilk defa 4007 Bilim Şenliği düzenledik. TÜBİTAK yüzlerce proje arasından ilimizin projesini kabul etti. Ayrıca bu yıl 4006  TÜBİTAK Bilim  Fuarları ile okullarımız ve tüm ilimiz bilimle kaynaşma fırsatı buldu. SODES kapsamında ise imkanları kısıtlı bölgelerimizin çocuklarını sanatla, sporla tanıştırma; onlara sanat, spor ortamları sağlama imkanı oluşturduk.

2015-2016 Eğitim – Öğretim yılında süregelen okul inşaatı çalışmalarımız sonucunda ise yapımını tamamladığımız 25 okul binası ve 2016 yılında tamamlanacak 56 okul binası ile toplamda 856 derslik ilimizin eğitimine katkı sağlayacaktır. Bu gelişmeyi de gelecek eğitim öğretim yılı için sizlere müjdelemek isterim.

2015-2016 Eğitim – Öğretim yılını başarılı bir yıl olarak geçirmemizi sağlayan bu projelerde emeği geçen Adana Eğitim Ailesini kutluyor;  bu aileyi oluşturan bütün yönetici, öğretmen ve personelimize özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Yoğun çalıştığınız bir yılın daha sonuna geldiniz. İnanıyorum ki her biriniz bu yıl verdiğiniz eğitimle gerek bilgi gerek davranış olarak birçok öğrencinin hayatında olumlu değişimler sağladınız. “Bir insan değişir, dünya değişir.” düşüncesiyle mesleğimizin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim. İcra ettiğiniz bu mesleğin kutsiyeti ve sorumluluğuyla sevgi dolu, sabırlı, hoşgörülü, yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık insanlar olarak topluma örnek olduğunuzu ve olacağınızı; sizlere emanet edilen evlatlarımızı aynı değerlerle  yetiştirdiğinizi ve yetiştireceğinizi biliyorum.

Öğrencilerimizin eğitimi için yıl boyunca emek verdiniz;  hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, mesleğinizi daha uzun yıllar başarıyla icra etmenizi dilerim. 

Sevgili Öğrenciler,

Eğitim hayat boyu süren, uzun, kapsamlı bir süreçtir. Siz bugün bu uzun sürecin bir yılını daha tamamladınız. Umuyorum ki çoğunluğunuz bu yıl çok çalışmış, yeni bilgilerle donanmış  ve başarı dolu bir karne almışsınızdır. Ne yazık ki başarı gibi başarısızlıkların da olduğu gerçeğini unutmamalıyız. Başarıyla sonuçlanmamış bir yıl geçiren öğrencilerim, sizlere tavsiyem öncelikle başarısızlığın nedenlerini bulup başarıya giden yoldaki engellerinizi ortadan kaldırmaya çalışın. Kendiniz için hayalleriniz olsun ve hayalleriniz için disiplinli çalışın. Unutmayınız, başarı ancak onu isteyenlerin ve bunun için rahatlarına kıyabilenlerin olur.

Sevgili  öğrencilerim, biliniz ki her biriniz ülkemizin geleceği için çok önemli ve biz büyükleriniz için çok kıymetlisiniz. Sizler de eğitim sürecinizde ve hayatınızda  milli değerlere sahip çıkan, ülkesini yükseltmek için çalışan bireyler olmaya gayret edin. Unutmayın mutluluğunuz mutluluğumuz, geleceğiniz geleceğimizdir.

Her birinize çok iyi dinleneceğiniz, çokça kitap okuyacağınız, spor yapacağınız  sağlıkla gidip sağlıkla döneceğiniz bir tatil temenni ediyorum.

LYS Sınavına Girecek Sevgili Öğrenciler,

Hayatınızın bundan sonraki kısmında olmak istediğiniz  mesleğiniz için önemli bir sınav olan LYS’ de başarı göstereceğinize inancım tam. Unutmayın ki heyecan duygusu ölçülü olduğunda motivasyonu arttırır, ancak her duygu gibi fazlası zararlıdır. Sınava girerken kendinize güvendiğiniz ve dikkatinizi topladığınız takdirde başarmamanız için hiçbir neden yoktur.

İyi bir gelecek için çok çalışarak sınava hazırlanmış, emek vermiş öğrencilerimize şimdiden mutlu olacakları bir meslek ve başarılar diliyorum.

Kıymetli Veliler,

Bugün 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sonuna geldik ve çocuklarımız  karne heyecanı yaşıyor. Çocuklarımızı sadece  bugün aldıkları karneler doğrultusunda başarılı ya da başarısız olarak etiketlemeyiniz. Her çocuğun mutlaka doğuştan meyilli olduğu, başarılı olabileceği bir alan vardır. Bizlere ve siz ailelere de burada görev düşüyor, çocuklarımızın yetenekleri olan alanı bulmasını sağlayacak ortamlar hazırlamak ve onu seçeceği alanda desteklemek gerekir. Bir veli olarak böyle bir anlayışla yaklaştığınızda eminim ki evlatlarınız kendi yetenekleri doğrultusunda başarıya ulaşacak ve hepimizin onlar için hayal ettiği güzel yarınlarda mutlu yaşayacaklar.

Kıymetli velilerimiz, hepinize çocuklarınızla beraber zaman geçireceğiniz güzel bir tatil dönemi diliyorum.  

         TuranAKPINAR

Adana İl Milli Eğitim Müdürü

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.