ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’ın İlköğretim Haftası Mesajı

Bugün bizler tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimizle birlikte başarılarla dolu geçmesini dilediğimiz yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz.  
İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’ın İlköğretim Haftası Mesajı

Bugün bizler tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimizle birlikte başarılarla dolu geçmesini dilediğimiz yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz.

Okullarda alacakları eğitimler, öğrenecekleri bilgiler ile hayatlarında başarıyı yakalayacak olan tüm evlatlarımıza, çağımızın imkânlarını en üst düzeyde sunan eğitim ortamları sağlama gayreti içerisindeyiz. Öğrencilerimizin başarısı bizim başarımız, onların mutluluğu bizim mutluluğumuz olacaktır. Kendisine, ailesine, ülkesine ve nihayetinde tüm insanlığa fayda sağlayacak olan evlatlarımızın bu hedefe ulaşmasının en temel şartı iyi bir eğitimdir. Eğitimin olmadığı, geri kaldığı, önemsenmediği yerlerde yaşanan sıkıntıları hepimiz görmekteyiz. Eğitim seviyesinin düşük olduğu bölgelerin, hatta ülkelerin nasıl aldatıldığı, nasıl karıştırıldığı, nasıl geri bırakıldığı, nasıl kolayca birbirlerine düşürüldüğü ortadadır. İyi bir gelecek, mutlu ve huzurlu bir ülke için eğitime çok önem vermeliyiz. Ülkemizi Atatürk’ün bize hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için ihtiyaç duyduğumuz tek şey, yine Atatürk’ün dediği gibi “çok çalışkan olmaktır”.

Adana olarak 473.650 öğrencimiz, 23.746 öğretmen ve idarecimiz ile 1.225 okulda 2015-2016 eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Eğitim öğretim yılı boyunca heyecanımızı kaybetmeden; azim ve kararlılıkla, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü ile başarılı bir yıl geçireceğimizden şüphe duymuyorum.

İlimizde bir önceki eğitim öğretim yılı; başta Sayın Valimizin destekleri, mesai arkadaşlarımın, yönetici ve öğretmenlerimizin gayretli çalışmaları ile başarılı geçmiştir. Okullaşma oranlarında, derslik başına ve öğretmen başına düşen öğrenci sayılarında, hayat boyu eğitim sağladığımız kursiyer sayılarında, öğrencilerimizin sınavlardaki başarısında ve daha birçok alanda daha iyiyiz ve inşallah bu yıl daha da iyi olacağız. Bu hususta başta Sayın Bakanımıza, Sayın Valimize, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Sevgili öğrenciler,

Yeni arkadaşlıklar, dostluklar ve mutluluklar yaşayacağınız, ikinci yuvanız sayılan okullarınıza, öğretmenlerinize, arkadaşlarınıza, ders kitaplarınıza uzun bir aradan sonra tekrar kavuştunuz. O sıralara oturmanın nasıl bir mutluluk olduğunu yıllar geçse de unutamayız. Sizlerin mutlu ve başarılı olabilmeniz için tüm öğretmen ve idarecilerinizle birlikte bizlerin de yanınızda olacağımızı unutmayın. Bizler gayret ederken sizleri de gayretli görmek bizler için en büyük mutluluk olacaktır. Derin sevgilerimle hepinizin gözlerinizden öpüyor ve yeni eğitim öğretim yılınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Kıymetli anne-babalar,

İlk okulumuz yuvamız, ailemiz; ilk öğretmenimiz anne babamızdır. Çocuklarımızı okul çağına ulaşana kadar sizler eğitip büyüttünüz. Okul çağına geldiklerinde artık öğretmenlerimiz de çocuklarınızın eğitim öğretiminde rol almaya başlamaktadır; ancak sizlerin göreviniz asla bitmeyecektir. Anne baba ilgisi olmadan öğrencilerimizin istenilen başarıya ulaşması çok zordur. Öğretmenleri ile sık sık görüşerek onlarla ortak hareket etmeli, okullarımızın ve öğretmenlerimizin yanında olmalısınız. Sizler, eğitim alanında başarıya ulaşabilmemizi sağlayacak en önemli işbirlikçilerimizden birisiniz. Bizler, sizler yanımızda olduğunuzda daha güçlüyüz. Tüm velilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, destekleriniz için şükranlarımı sunuyorum.

Değerli öğretmen arkadaşlarım,

Öğrencilerimiz ve velilerimiz gibi sizlerin de yeni eğitim öğretim yılına başlarken heyecan duyduğunuzu biliyorum. Bizlere emanet edilen yavrularımızın geleceğe hazırlanmasında elimizden gelenin en iyisini yapma gayreti içerisinde olmalıyız. Büyük bir özveri, sevgi ve sabır gerektiren mesleğinizi gerçekleştirirken bizler elimizden geldiğince daha iyi şartlarda görev yapmanız için çalışacağız. Kıymetli meslektaşlarım, başarılı ve mutlu bir yıl geçirmeniz dileğiyle yeni eğitim öğretim yılında hepinize başarılar diliyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının ülkemize, ilimize, öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.