ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK'IN 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli  Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK'IN 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Öncelikle emekli öğretmenleri saygı ile hatırlıyor, mesleğini icra ederken terör saldırılarına maruz kalarak yitirdiğimiz şehit öğretmenlerimiz ile dünyadan ahirete göçmüş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyoruz.

 İnsanlığın var olduğu günden beri, onun eğitimi en az fiziksel varlığı kadar önemli ve değerli kabul edilmiştir. İnsan, içinde doğup büyüdüğü aile ortamında temel bilgileri aldıktan sonra daha donanımlı hale gelmesi için bir eğiticiye, öğreticiye yani öğretmene muhtaçtır. Ahlaki değerler, maneviyat, bilgi, beceri ve medeniyet öğretmenin sayesinde öğrenilir.

 Öğretmen yapıcı ve taşıyıcıdır. Tarih, kültür, sanat, edebiyat gibi uygarlık için gerekli her şeyin lokomotifinde öğretmen vardır. Toplumların topyekûn kalkınma hızı eğitime ve öğretmene verilen değerle orantılıdır.

 

 Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

 Etrafını aydınlatırken karanlıklara meydan okuyan bütün öğretmenlerimin gününü kutlar, her birinize ayrı ayrı önce sağlık, başarı ve mutluluklar diler, saygı ve sevgiler sunarım.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                   Yaşar KOÇAK                                                                                                                                                                                                                                                                                          Adana İl Milli Eğitim Müdürü

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.