ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Devletimizin, bağımsız Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin tesisi için başlattığı kutlu yürüyüşün ilk ve büyük adımı olan 19 Mayıs, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ya istiklal, ya ölüm" diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür.

 

Kendi tarihini, kültürünü bilen; milli benliğine sahip çıkan ve değerlerini yeni nesillere aktarabilen milletler, ilelebet yaşarlar. Bu imanla yola çıkan ve Samsun'da bağımsızlık meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, fedakâr milleti ile birlikte başlatılan kutlu yürüyüşü, zaferle taçlandırmıştır. Binlerce Mehmed'in damarlarındaki asil kandan aldığı kudretle kazandığı bu zaferin sürekli olması ve ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırması için bugünü, gençlerimize armağan etmiştir.

 

19 Mayıs, bir tarihin başlangıcıdır.

 

19 Mayıs, bir umudun ilk adımıdır.

 

19 Mayıs, karakterinde bağımsızlık olan bir milletin hangi şart altında olursa olsun denizden yol bulursa denizden, karadan yol bulursa karadan özgürlüğe, bağımsızlığa, mücadeleye yürüdüğü gündür.

 

19 Mayıs, 100 yıl önce çıkılan yolda milletin azim ve kararıyla birleşerek sapmadan yürümektir.

 

Gençler!

 

Sizlere armağan edilmiş bu bayramın anlamı da, değeri de büyüktür. Hangi yola çıkarsanız çıkın, sizin için yola çıkanların idealinden sapmayın. Geleceğimizin teminatı olan sizler, içinizde taşıdığınız sevgi ve heyecanla ülkemizin kalkınmasına katkı verecek en değerli varlıklarımızsınız.

 

Değerli Öğretmenler!

 

Yetiştireceğiniz nesil, yola çıkanların idealinden sapmadan; istiklal ve istikbal belirleyecek bir nesil olsun. Bu uğurda güç birliği, hedef ve ideal birliği içinde olmalıyız. Topraklarımızı vatan kılanlara borcumuzu ancak daha çok çalışarak ödeyebiliriz. Her sabah okulumuza giderken ülkem için bugün daha çok çalışmalıyım, düşüncesi ve fikri göz kapaklarımızda olmalıdır.

 

Bu duygularla 100 yıl önce Samsun'da başlayan bağımsızlık yürüyüşümüzün ilk adımları olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklâl Savaşı şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                           Veysel DURGUN 

                                                                                                                                                                                                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

17-05-2019

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.