ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Hasan TEVKE'nin Ramazan Bayramı Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Hasan TEVKE'nin Ramazan Bayramı Mesajı

Ramazan Bayramı; toplumsal birlik ve beraberliğin, millet olma bilincinin, ortak manevi değerlerin yaşandığı ve üst düzeyde hissedildiği, aile bağlarının perçinlendiği müstesna günlerdir. İslam âlemini derin manevi iklimiyle saran, küslüklerin son bulduğu, gönüllerin alındığı, sevgi ve saygının kalpleri birleştirdiği, insani vasıfları ön plana çıkaran bu günlerde hüzünlerin yerini neşe almalı, toplumsal dayanışma ve kaynaşma artmalı, toplumun her ferdi ve aile bireyleri birbirine daha sıkı sarılmalıdır.

Rahmet, bereket ve hoşgörünün simgesi olan mübarek Ramazan ayına veda ederken bayramı buruk yaşamamıza sebep olan bir hususa değinmek istiyorum. Gazze, Doğu Türkistan ve Suriye başta olmak üzere İslam coğrafyasında yaşanan acı olaylar, akan kan ve gözyaşı nedeniyle vicdanı sızlatan bir tablo ile karşı karşıyayız. Sabrın, yardımlaşmanın ve paylaşmanın hat safhada yaşanması gereken mübarek Ramazan Bayramı'nda bu acı olayların tezahürü bizi derinden hüzünlendiriyor. 

Aynı dinin, aynı inancın mihverinde insanları birleştiren, yüreklerini bütünleştiren, kardeşliğini pekiştiren, kırgınlıkları onaran ilahi bir armağan olan Ramazan Bayramı'nda, yardımlaşma ve dayanışmanın sürekliliğini hatırlayarak iyilik ve güzelliğe yönelmeliyiz. Adana eğitim ailesi olarak geleceğimizin mimarı evlatlarımızı da bu bilinçle yetiştirecek milli ve manevi değerlerimizin zenginliğini, ilhamla geleceğe taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerimizle,ülkemiz, milletimiz ve tüm Müslümanların, gazilerimizin, şehitlerimizin ve gazi ailelerimizin, öğretmenlerimizin, personellerimizin ve sevgili halkımızın Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar, sevdiklerinizle geçireceğiniz kutsal bir bayramlaşma temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

 

                                                                                        

                                                                    İl Millî Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                             Hasan TEVKE                                                                                                                                                

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.