ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Yaşar KOÇAK Yüreğir Fatin Rüştü Zorlu Ortaokulu'nda

İl Müdürümüz Sayın Yaşar KOÇAK Yüreğir Fatin Rüştü Zorlu Ortaokulu'nda

HAYDİ BİL

            İl Müdürümüz Sayın Yaşar KOÇAK, Yüreğir Fatin Rüştü Zorlu Ortaokulu'nda, sabah öğrenciler sınıflara alınmadan önce yapılan, "Haydi Bil!.." yarışmasını izledi.

            Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ÇELİK ve Şube Müdürlerimiz Fehmi HAYTAOĞLU ve Kemal KAN'ın da katıldığı okul ziyareti sırasında; yapılan yarışmada, her sınıf düzeyinde seçilen öğrencilere, o güne kadar işlenen ünitelerden ilgili branş öğretmenleri tarafından hazırlanan soruların kura ile çekilerek yöneltildiği ve bilen öğrencilere çeşitli ödüller verildiği görülmüştür.

            İl Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak; "Öğrencilerimizin derslere daha istekli katılması, bilgilerinin pekiştirilmesi ve sınav başarısı için örnek bir uygulama olarak görüyorum.  Bu proje çeşitlendirilebilir, yaygınlaştırılabiliriz." dedi.

            Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her pazartesi bir okulda "İstiklal Marşı Törenine" katılım uygulaması, bu kez Fatin Rüştü Zorlu Ortaokulu'muzda İl Müdürümüzün de katılımı ile gerçekleşti. İstiklal Marşımız, coşku ile topluca okunduktan sonra "Haydi Bil!.." yarışmasına geçildi.

           Yarışma sırasında öğrencilerimizin ilgisi ve heyecanı görülmeye değerdi. Her sınıftan rastgele seçilen öğrencilerin hepsinin de tam ve doğru cevap verdiği dikkatlerden kaçmadı.

SINIFLAR ÖDÜLLENDİRİLİYOR

            Yüreğir Fatin Rüştü Zorlu Ortaokulu'muzda, sınıf ortamını derli toplu ve temiz tutan, derslere hazırlık ve katılımı yüksek olan sınıflar, öğretmenler tarafından tespit edilmekte; bu sınıflar, okul saz ekibi tarafından verilen mini konserle ödüllendirilmektedir.

            Geçen haftanın birincisi 7/G Sınıfında yapılan konseri izleyen Müdürümüz, öğrencilerimizi ve saz ekibini tek tek kutladı.

ADABİS'TEN YARARLANIN

          İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak, Fatin Rüştü Zorlu Ortaokulu Öğretmenleri ile yapılan toplantıda, Adana için bir kazanım olarak gördüğü ADABİS  "Örnek Uygulamalar" modülünün daha etkin kullanılmasını istedi.

          Okul ikliminden, idareci ve öğretmen dayanışmasından etkilendiğini belirten Müdürümüz; " Haydi Bil ve Sınıflar Ödüllendiriliyor etkinlikleriniz örnek etkinlikler. Hem sınavlara hazırlı, hem olumlu davranışların yaygınlaştırılması hem de yeteneklerin ortaya çıkarılması açısından çok yararlı. Siz bunları ADABİS'e yüklerseniz, orada başka okullarımız da bunları uygulama şansı bulur. ADABİS'i takip ederseniz, orada bulunan başka okulların yaptığı örnek ders ve uygulamaları okulunuza uyarlayabilirsiniz. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır, bilgilerimizi paylaşalım." dedi.

           İl Milli Eğitim Müdürümüz, Yüreğir Fatin Rüştü Zorlu Ortaokulu'ndan çekilen toplu fotoğrafların ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çelik ve Okulu Müdürü Mehmet Tuncer tarafından uğurlandı.

 

10-10-202210-10-202210-10-202210-10-202210-10-202210-10-202210-10-202210-10-202210-10-202210-10-202210-10-202210-10-2022

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.