ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MÜDÜRLER KURULU VE ÇALIŞTAY CEYHAN'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak Başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve 15 İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün katılımıyla, Ceyhan Öğretmen Evi ve ASO Müdürlüğünde,  İlçe Müdürler Kurulu ve Çalıştay gerçekleştirildi.
İLÇE MÜDÜRLER KURULU VE ÇALIŞTAY CEYHAN'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak Başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve 15 İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün katılımıyla, Ceyhan Öğretmen Evi ve ASO Müdürlüğünde,  İlçe Müdürler Kurulu ve Çalıştay gerçekleştirildi.

Ceyhan Kaymakamı Sayın Dr. Bayram Yılmaz ve Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahin Bozkurt tarafından karşılanan Müdürlerimiz, 3 aşamalı verimli ve yoğun bir çalışma gerçekleştirdi.

Ceyhan Öğretmen Evi ve ASO Müdürlüğü Toplantı Salonunda saat 10.00'da başlayan birinci bölümde İlçe Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz tarafından açış konuşması yapıldı. Adana İl Milli Eğitim Müdürümüze,  İl ve İlçe Müdürlerimize " Hoş geldiniz, Sizleri Ceyhan'da ağırlamaktan onur duyuyoruz. Çalışmaların Adana'mız için hayırlı olmasını diliyorum ." dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak bir saat süren birinci bölümde, geçen öğretim yılının değerlendirmesini yaparak başlayan konuşmasında " Birbirimizi tanıdık, anladık; ortak hedefler koyduk ve son derece verimli bir öğretim yılını geride bıraktık. Gayretleriniz için teşekkür ediyorum. Yanlış anlaşılmaları diyalogla çözebilecek durumdayız. Yapıcı, onarıcı olacağız. Geçen yıla oranla daha çok çalışmak zorundayız. Farklılıklarımızı zenginliğe çevirerek eğitim öğretimin niteliğini artıracağız. Bize iletilen sorunların çözümü yolunda takipçi olacağız. Olumlu iklimin İlimizin her noktasında hissedilmesi amacımız olacak. Sosyal, kültürel, sportif ve akademik farklılıklarımız olacak; sosyal medyada, basında her hafta en az bir çalışmamızın gündem olmasına çalışacağız. Kitap mı yazarsınız, projeye mi imza atarsınız... Hafızamıza güvenmek olmaz, ajanda kullanacağız, not tutacağız.  Bir bayrak yarışı içerisindeyiz. Bu koltuklarda bizden öncekiler gibi bizden sonra da birileri olacak. İşimiz, üzerimize düşeni en iyi şekilde gerçekleştirmek. Zamanı etkili ve verimli kullanacağız. " dedi.

Doğru yapmanın çok çeşitli yolları olduğunu söyleyen Müdürümüz, konuşmasına ; "Değişen şartlara ayak uydurmalıyız. Web sitelerimizi aktif kullanalım. Karşılıklı saygı, hoşgörü ve sabırla çok güzel hikâyeler yazacağız. Size çok güveniyorum." Diyerek son verdi.

İkinci bölümde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri birimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ilçeleri ile ilgili bilgiler aktardı.

Ceyhan'daki toplantılara, öğleden sonraki çalıştayla devam edildi.  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız ve Şube Müdürlerimiz kendilerine ayrılan masalarda, birimleri ile ilgili ilçe Milli Eğitim Müdürlerimizle birebir paylaşımlarda bulundu. Karşılıklı bilgi ve görüş alışverişinde bulunuldu. Yeni Stratejiler belirlendi.

Toplantılar sonunda İl Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak tarafından Ceyhan Kaymakamına, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve ev sahibi Ceyhan Öğretmen Evi ve ASO Müdürlüğüne teşekkür etti.

 

23-09-202223-09-202223-09-202223-09-202223-09-202223-09-202223-09-202223-09-202223-09-202223-09-202223-09-202223-09-2022

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.