ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde İlköğretim Haftası Kutlaması

İlimizde İlköğretim Haftası Kutlaması

Her yıl 14-18 Eylül tarihleri arasında kutlanan "İlköğretim Haftası" kapsamında Atatürk Parkında tören düzenlendi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Düzenlenen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Veysel Durgun, "2020-2021 eğitim-öğretim yılının ülkemize hayırlı olmasını temenni ederek, İlköğretim Haftası'nı kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza başarılı bir yıl diliyorum" dedi.

Daha sonra Çukurova Adana Tabipler Odası İlkokulu'nda devam eden programda, önümüzdeki hafta yüz yüze eğitime başlayacak olan sınıflarda, eğitimin nasıl yapılacağı ile ilgili tanıtım programı düzenlenerek, katılımcılara çeşitli bilgiler verildi.

 


OKULLARIMIZA KAVUŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun, burada yapmış olduğu konuşmada, "Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle uzak kaldığımız okullarımıza kademeli olarak da olsa tekrar kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aydınlık yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın dimağlarını sevgi ve saygı ile süsleyecek, gönüllerini bilgi ve erdemle yeşertecek bir eğitim öğretim yılına daha erişmenin sevinç ve heyecanını onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerimiz ve büyük gayretlerle ilimizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizle birlikte yürekten paylaşıyoruz" dedi.

 


ÇOCUKLARINIZA GÜVENİN ONLARA UMUT OLUN

Öğrenci velilerine de seslenen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durgun, eğitimin ailede başladığını, okulda geliştiğini ve toplumda olgunlaştığını vurgulayarak, "Bu gerçeklerden hareketle bin bir cefa ve fedakârlıkla büyüttüğünüz evlatlarınızın geleceğe hazırlanmasında okul yönetimleri ve öğretmenlerimizle sürekli işbirliği sağlayacağınıza inanıyorum. Çünkü çocuklarınızın ilk öğretmenleri ve onları en iyi tanıyanlar sizlersiniz. Dolayısıyla özellikle içinde bulunduğumuz bu süreçte onlara güvenin, güven verin, başarısızlık durumlarında onlara umut aşılayıp hayata bağlayın" diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durgun, konuşmasının devamında ise şunları söyledi;

"Aileden başlayan öğrenme sürecinin ikinci adımını okul dönemi oluşturmaktadır. Özellikle Temel Eğitim ile elde edilen kazanımlar, bireylerin ve dolayısıyla da gelecekte milletimizin hayatını şekillendirecektir. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabilir.

Amacımız, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, eğitimden aldığı güçle yoğun rekabet ortamının şartlarına uyum sağlayabilen, bağımsız düşünebilen ve sorgulayan bireyler yetiştirebilmektir. Bunun için; idare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitim hayatını tamamlamaları için elimizden gelenin daha fazlasını yapmak zorundayız.

 


İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLU OLSUN

Bu duygu ve düşüncelerle tekrar, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ülkemize hayırlı olmasını temenni ederek, İlköğretim Haftası'nı kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza başarılı bir yıl diliyorum."

 


YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIRIZ

Programda basın mensuplarının sorularını cevaplayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun, "Öğrencilerimizi çok özledik, onlarda bizi özledi. Yüz yüze eğitime hazırız. Bu süreci de başarıyla yürütmek istiyoruz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Durgun, haftaya anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerinin bir gün okula geleceğini hatırlatarak, "Öğrencilerimiz gelecek hafta, uyum haftası çerçevesinde bir gün okullarında olacak. Akabinde diğer hafta da haftanın iki günü okullarında olacak. Bu süre zarfında öğrencilerimiz uzaktan eğitim ile desteklenmeye devam edecek. Bakanlığımız uzaktan eğitimde sorun yaşayan öğrencilerimize yönelik ise, EBA destek noktaları oluşturdu. Şuanda ilimizde 533 EBA destek noktası ile ilgili bir süreç başlatıldı. Dolayısıyla bütün ekibimizle ve öğretmenlerimizle birlikte eğitim-öğretime hazırız ve bu konuda çok kıymetli velilerimizin desteklerini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

 


OKUL YETKİLİLERİNDEN BİLGİ ALDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme tedbirleri kapsamında okullara verilen 'Okulum Temiz Belgesi'ni almaya hak kazanan Çukurova Adana Tabipler Odası İlkokulu yetkililerini tebrik ederek, okulda incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun, burada STEM atölyesi, müzik sınıfı ve canlı dersleri ziyaret ederek öğrenciler ile bir süre sohbet etti.

Düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul idarecileri, öğretmen ve veliler katıldı.

 

16-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-202016-09-2020

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.