ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Konteyner Robotik Ve Kodlama Sınıfına Ziyaret

Konteyner Robotik Ve Kodlama Sınıfına Ziyaret

Valimiz Sayın Dr. Süleyman Elban, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürümüz Sayın Cevdet Vural, Vali Yardımcıları Sayın Muzaffer Şahiner ile Sayın Adem Arslan, Sarıçam Kaymakamı Sayın Müfit Gültekin ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak ile birlikte KOD 01 - Adana Robotik ve Kodlama Kapasite Geliştirme Projesi kapsamında hizmete açılan konteyner robotik ve kodlama sınıfını ziyaret etti.

Sarıçam ilçesinde bulunan Sevim Tekin Anadolu Lisesinin bahçesinde açılan konteyner sınıfı ziyaret ederek sınıfın genel özellikleri ve burada yapılan çalışmalar hakkında okul idarecileri ve öğretmenlerden bilgi alan Vali Elban; gelecek nesillerimizin çağa ayak uydurması, dünyanın gerisinde kalmamaları adına robotik ve kodlama çalışmalarının çok önemli olduğunu kaydetti. Bu amaçla Adana genelinde gerçekleştirdikleri "KOD 01 - Adana Robotik ve Kodlama Kapasite Geliştirme Projesi" kapsamında kentin farklı ilçelerinde birçok robotik ve kodlama faaliyetleri gerçekleştirildiğini belirten Vali Elban, amaçlarının genç nesillere daha yaşanabilir ve gelişmiş bir ülke bırakmak olduğunu belirtip, faaliyetlerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ziyaret yapılan değerlendirmelerin ardından son buldu.

16-06-202316-06-202316-06-202316-06-2023

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.