ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcımız Sayın Orhan Erdem İl Milli Eğitim Müdürümüzü Makamın da Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcımız Sayın Orhan Erdem İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar´ı makamında ziyaret etti.
Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcımız Sayın Orhan Erdem İl Milli Eğitim Müdürümüzü Makamın da Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcımız Sayın Orhan Erdem İl Milli Eğitim Müdürümüzü Makamın da Ziyaret Etti. 


Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcımız SayınOrhan Erdem İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar´ı makamında ziyaret etti. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri de hazır bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, Orhan Erdem’e Adana’da eğitimle ilgili yapılması planlanan çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi.

Sayın Bakan Yardımcım günden güne öğretmenlerimizin sayısının artması ile birlikte kaliteli bir eğitime de odaklanmış bulunuyoruz. Son olarak İlimizdeki “TEOG” sınavı yerleştirme sonucu yaşanan sıkıntıların en kısa zamanda çözülmesi ile ilgili yapılan çalışmaları kısaca şu şekilde ifade etmek istiyorum.

Bu hafta itibariyle kontenjanlarda bazı sıkıntılar vardı. Bunun anlaşılabilir nedenleri var. Çünkü özel okullara geçiş henüz başlamamıştı. O yüzden okullarda kontenjan boşlukları yeterince oluşmamıştı. Şimdi bu haftadan itibaren özel okullara geçişler ile yeni kontenjanlar oluşuyor. Bu kontenjanlar önümüzdeki haftalarda artarak devam edecek. Nakil talepleri pazartesi gününden itibaren yapılabilecek. Öğrencilerimize ve ailelerine biraz zorluk verdiğimizin farkındayız ama sistem oturuyor.

Özel okullara geçişlerle birlikte her bölgede devlet okullarında yeni kontenjanlar oluşacak ve bulundukları yerlerden daha uzak yerlere yönlendirilmiş olan öğrencilerimiz, bunlar zorunlu olarak sistem tarafından yönlendirilmiş ama onun telafisi var. Boşalan kontenjanlara onlar kayıtlarını yaptırabilecekler. Bu süreç, eylül ayı sonuna kadar devam edecek. Her hafta pazartesi, salı, çarşamba, perşembe günü nakil talepleri alınacak. Bu talepler cuma günü değerlendirilecek ve her cuma kaymalardan ötürü oluşan yeni kontenjanlar tekrar ilan edilecek. Onu takip eden pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri o yeni boşalan kontenjanlara nakil talepleri alınacak. Sistem eylül sonuna kadar bu şekilde düzenli bir biçimde işleyecek. Dolayısıyla  tercih ettikleri, istedikleri ve kendilerine uygun olan yerlerdeki okullara yerleştirmek için eğitim teşkilatımız, okullarımız, müdürlerimiz, yöneticilerimiz olağanüstü bir gayretle çalışıyorlar. İnşallah eylül ayı içerisinde bu sorunların tamamını çözmüş olacağız. Bizim temel hedefimiz veli, öğrenci, okul bütünlüğünü sağlamakla beraber öğrencilerimizi yetiştiren ailelerimizi de bilinçlendirmek, bunla ilgili seminerler düzenleyeceğiz.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, ziyaretten dolayı Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcımız Orhan Erdem’e teşekkür etti.

Ziyaret karşılıklı görüş alışverişi ile son buldu. 

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan Erdem İl Milli Eğitim Müdürümüzü Makamın da Ziyaret EttiMilli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan Erdem İl Milli Eğitim Müdürümüzü Makamın da Ziyaret Etti

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.