ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ PROJE MİMARLARIMIZ İLE BULUŞTU

MÜDÜRÜMÜZ PROJE MİMARLARIMIZ İLE BULUŞTU

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak, Müdürlüğümüz ARGE Birimi ile yapılan toplantıda değerlendirmelerde bulundu.

İdareci ve öğretmenlerimizin bireysel gelişimleri, kodlama, robotik ve dijital medya okuryazarlığı konularında yoğun bir eğitimden geçirildiğini belirten müdürümüz bu eğitimlere devam edileceğini vurguladı. Özellikle 01 Adana Robotik ve Kodlama Şenliğinin nicelik ve nitelik yönünden doyurucu geçtiğini, gücümüzü görmek açısından büyük bir fırsat olduğunu, kamuoyunda ve basında çok takdir edildiğini ve en önemli gündem olduğunu söyledi.

  2022 Yılı sonuna kadar bütün öğrencilerin medya okuryazarlığı eğitiminden geçirileceğini özellikle belirten Müdürümüz, ARGE Biriminden, bunu hedefleyen bir planlama yapılmasını istedi.

Robotik ve kodlama atölyelerinin yaygınlaştırılacağını, keşfedilen özel yetenekli öğrencilerimizden özgün buluşlar beklediğini söyledi.

  "Müdürlüğümüz ve Çukurova TEKNOKENT'i arasında imzalanan protokol çerçevesinde TEKNOFEST'te, Türkiye çapında 12 ödülle çıtayı yükselttik, bu çıtayı daha yukarılara çıkarmalıyız. TÜBİTAK 2204,TÜBİTAK 4006'da, TUBİTAK Liseler ve Ortaokullar arası araştırma Projeleri yarışmalarında,  Erasmus'ta dikkat çekici çalışmalarımız oldu. Ulusal ve uluslararası bütün projeleri aynı ciddiyetle sürdüreceğiz." Dedi.

  "Öğretmenimi Dinliyorum" ve  "Söz Sende Öğretmenim" projelerinin takdir edildiğini, öğretmenlerimizin moral yönden motive olduğunu belirterek bu projelerin devam edeceğini söyleyen Müdürümüz ,"Örnek Uygulamaları Paylaşıyorum" projesini hem öğretmenlerimizin onurlandırılması,  hem de olumlu çalışmaların yaygınlaştırılması açısından önemsediğini vurguladı.

Başarılı geçen bir yıl için Şube Müdürümüz Ahmet Işık'a ve ekibine teşekkür eden müdürümüz, yeni öğretim yılında daha yoğun bir çalışma ve daha büyük başarılar beklediğini dile getirdi.

05-10-202205-10-202205-10-202205-10-2022

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.