ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Sayın Yaşar KOÇAK'IN Öğretmenler Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 93. yıl dönümünü ve bizlere öğretmenler günü olarak atfedilmiş bu günü birlikte kutlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz.
Müdürümüz Sayın Yaşar KOÇAK'IN Öğretmenler Günü Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım,

Öğretmenlik; milletleri ileri ya da geri götüren hayati öneme haiz, meşakkatli ve bir o kadar da kutsal bir meslektir. Öğretmenlik bitmeyen bir sevda; bir ömür süren bir gönüllülük; karşılık beklemeksizin verilen emek; vatanını, milletini kendinden önce düşünmek; hiç tanımadığın bir hayatın güzelleşmesi için çabalamak ve bir çocuğun gülümsemesiyle ödüllenmektir.

Değerli Öğretmenlerim,

Biliyoruz ki öğretmenlik bir meslekten çok bir değerdir; toplumun en kıymetlileri olan çocuklarımızın geleceğini ve dolayısıyla memleketimizin geleceğini şekillendiren bir değer. Bizler "eserinin üzerinde imzası bulunmayan yegâne sanatkârlarız". Bu nedenle de sorumluluğumuz büyük, işimiz kutsal. İyi bir öğretmen her daim öğrenci olmalı; her gün yeni bir bilginin peşinden koşmalı; her yılı bir öncekinden daha başarılı olmalı; gelişmeye, değişmeye, ilerlemeye açık olmalı ki ona emanet edilmiş taze dimağları en iyi şekilde eğitebilsin, onları sürekli değişen dünyanın hızına yetiştirebilsin. Hepinizin bu bilinçle çalıştığına inanıyor, verdiğiniz emek için her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

Öğretmenler günümüz kutlu olsun.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.