ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZÜN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

MÜDÜRÜMÜZÜN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Bugün büyük Türk Milleti olarak şanlı tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

29 Ekim 1923, hürriyetinden asla taviz vermeyen asil bir milletin küllerinden yeniden doğuşunun ispatı, milletimize esirliğin vurulamayacağının kanıtıdır. Bin yıldır bu coğrafyada var olan asil milletimizin, sonsuza dek bu topraklarda yaşayacağının tarihe altın harflerle yazılmasıdır. Bu önemli günde hepimiz üzerimize düşen sorumluluğun bilinci ile hareket ederek, yılmadan çalışıp, huzur içerisinde bu güzel vatanı bizden sonraki nesillere emanet etmeliyiz. Bizlere düşen görev Türkiye Cumhuriyeti'nin adını başarılarla yaşatmaktır.

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                     Yaşar KOÇAK                                                                                                                                                                                                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.