ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLAR YAZARLARLA ŞENLENDİ

OKULLAR YAZARLARLA ŞENLENDİ

 

 

OKULLAR YAZARLARLA ŞENLENDİ

 

 Bu yıl 11.’si gerçekleştirilen Çukurova Kitap Fuarı süresince fuara katılan yazarlar, fuar alanında düzenlenen imza günleri ve söyleşi etkinliklerinin yanı sıra geçmiş yıllardan farklı olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün planlamasıyla okullara yaptıkları ziyaretlerle öğrencilerle buluştu.

 

             Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında düzenlenen “Yazar-Okur Buluşmaları” etkinliği çerçevesinde Çukurova Kitap Fuarı’na katılan 12 yazar, 8-12 Ocak 2018 tarihleri arasında, ilimizin merkez ilçelerinde bulunan 48 okulda öğrencilerle bir araya geldi.

 

            Tuncel ALTINKÖPRÜ’nün “Karar Verme Yeteneği Nasıl Kazanılır”,  Oğuz SAYGIN’ın “Sıradışı Düşünme Becerileri Kazanma”, İbrahim ÜNSAL’ın “Tarih Yazan Kahramanlarımız”, Zekeriya EFİLOĞLU’nun “Gençlik Ve Duygusal Problemleri”, Ali Erkan KAVAKLI’nın “Sınav Stresini Yenme- Başarıya Götüren Yol” isimli seminerlerle katıldıkları etkinlikler, Kayahan DEMİR, Ömer SEVİNÇGÜL, Cem GÜLBENT, Mine SOTA (Çiğdem CAN), Merve ÖZCAN, Tuncel ALTINKÖPRÜ, Oğuz SAYGIN, İbrahim ÜNSAL yazarlık deneyimleri, edebiyat ve sanata dair görüşlerini paylaştıkları söyleşilerle devam etti.   

 

            İl Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR, “Yazar-Okur Buluşması” etkinliği ile yaptığı açıklamada, “Adana geçmişten bugüne sanatın ve edebiyatın en önemli duraklarından biri. Her yıl bir önceki yıla göre Çukurova Kitap Fuarına yayınevlerinin, yazarların ve kitapseverlerin ilgisinin artmasını memnuniyetle gözlemliyoruz. Bu yıl 500 yazar imza günü, söyleşi ve çeşitli etkinliklerle fuar süresince okuyucularıyla buluştu. Bizler de Güney Adana Kalkınma Programı Kapsamında “Kitabım ve Okulum, Benim Başarı Yolum” projesinin açılışını Sayın Valimizin katıldığı törenle 14 Aralık 2017’de gerçekleştirmiştik. Bu projenin alt etkinliklerinden biri olan “Yazar-Okur Buluşması” etkinliğinin Çukurova Kitap Fuarına katılan kıymetli yazarlarımızın okullarımızı ziyareti ile gerçekleşmesi etkinliğe farklı bir anlam kazandırdı.  Kültürümüzü ve bizleri yarınlara taşıyacak en önemli unsurlardan birisi hiç kuşkusuz kitaplardır. Bu etkinlik vesilesiyle kitaplar ve yazarlarla öğrencileri buluşturmak öğrencilere benzersiz deneyimler yaşattı. Öğrencilerimiz, yazarlarımıza aklında kalan soruları sorma fırsatı bulup, yazarlarımızdan yazarlık serüvenleri ile ilgili hoş anıları dinleme fırsatı buldular.  “Yazar-Okur Buluşması” etkinliğimize teşrif eden tüm yazarlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

 

24-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-2018

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.