ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOBB Tarım Lisemizde Buğday Hasadı

TOBB Tarım Lisemizde Buğday Hasadı

İlimiz Sarıçam Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Tarım Lisesi) öğrencilerinin yaklaşık 40 dönümlük araziye ektikleri buğdaylar biçerdöverle hasat edildi. Daha önce okul bünyesindeki 1 dönümlük serada patlıcan, biber, domates ve salatalık yetiştiren öğrencilerimiz ilk kez buğday hasadı yapmanın heyecanını yaşadılar.

Tarım Lisemizin buğday hasadı ulusal basında da geniş yer buldu. Anadolu Ajansı muhabirine İlk hasadı yapmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Sarıçam İlçe Millî Eğitim Müdürü Uygar İnal bir bölümü siyez olan buğday tohumlarının eğitim çalışmaları kapsamında toprakla buluşturulduğunu söyledi. İnal, "Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle verimli geçen hasadın mutluluğunu yaşıyoruz. Amacımız, bereketli topraklara bereket katacak öğrenciler yetiştirmek." dedi.

Okul müdürü Zeynel Girente de peyzaj, tarım alet ve ekipmanları, bahçe ile tarla bitkileri alanlarının bulunduğu okuldaki öğrencilerin üretimin her aşamasında görev aldığını dile getirdi.

Bitkiye bakmanın çocuk büyütmek gibi olduğunu belirten lisenin 10. sınıf öğrencileri buğday hasadının güzel geçtiğini, yetiştirdikleri ürünü toplamaktan keyif aldıklarını ve eğitimlerini pekiştirme imkanı bulduklarını ifade ettiler.

 

 12-06-202312-06-202312-06-2023

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.