ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ OKUL MÜDÜRLERİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ YÖNETİCİLERİYLE TOPLANTI YAPTI

Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş başkanlığında okul müdürleri ile okul aile birliği yöneticileri toplantısı düzenlendi.
     VALİMİZ OKUL MÜDÜRLERİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ YÖNETİCİLERİYLE                              TOPLANTI YAPTI

VALİMİZ OKUL MÜDÜRLERİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ YÖNETİCİLERİYLE TOPLANTI YAPTI

Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş başkanlığında okul müdürleri ile okul aile birliği yöneticileri toplantısı düzenlendi.

Şehit İdari Ateşe Bora Süelkan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlenen toplantıda Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu,  İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ile İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın’ da hazır bulundu.

Okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarından okulların genel durumu hakkında bilgiler alan Valimiz, Seyhan’ın özellikle Güney bölgelerindeki okullarında eğitim ve öğretim alanındaki sorunların farkında olduklarını, devamsızlık başta olmak üzere güvenlik, derslik açığı, kaliteli eğitim gibi sorunların çözümü için çeşitli projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Adana’nın eğitimdeki başarısının arttırılmasının en öncelikli hedeflerinden biri olduğunu kaydeden Valimiz, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada, “Ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için eğitime büyük önem vermemiz lazım. Zaman zaman okulları ziyaret ediyorum. Okullarımızda fiziki yetersizliklerimiz var. Derslik ihtiyaçlarımız var. Eğitimde zaman mefhumunun da iyi planlanması gerekiyor. Öğrencilerimizin okullarda daha fazla zaman geçirmeleri konusundaki çalışmalar da sürüyor. Adana’daki akademik başarının da artması gerekiyor. Bunun sağlanmasında okul müdürlerinin çabası büyük önem taşıyor. İyi bir yönetici sorunları analiz eden ve çözen kişidir. Daha iyi bir yönetici pratik olan sorunları süratle çözen kişidir. En iyi yönetici sorun çıkarmayan ve sorun çıkmasını önleyen kişidir. İdareci bilgisiyle kültürüyle, adaletiyle topluma yön veren örnek insandır.” dedi.

Valimiz, okul müdürleri ile öğretmenler arasındaki sağlıklı diyaloğun geliştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Okul müdürleri olarak, öğretmenlerle sağlıklı diyalog kurun, onları dinleyin, öğretmen odalarını ve derslikleri en güzel şekilde düzenleyin. Okul yöneticilerinin güvenlik konusunda titiz ve duyarlı olmaları şart. Okulunuz çevresinde gördüğünüz herhangi bir olayda hemen emniyet güçlerine haber verin. Göç alan mahallelerdeki eğitim ve öğretim sıkıntılarını çözümlemek için çalışmalarımız var. Bunları en kısa sürede yaşama geçirmeyi planlıyoruz. Adana’daki birinci önceliğimiz eğitim. Devlet olarak, hükümet olarak kaynak sorunumuz yok, yer sorunumuz var. Seyhan’da yer sorununu önemli ölçüde hallettik. Dolayısıyla, derslik sayısını artırmak konusunda önemli mesafeler alacağımıza inanıyorum. Siz değerli okul müdürlerimiz ve aile birliği üyelerimize çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” ifadesine yer verdi.

 

Toplantı, Valimiz ile okul yöneticilerinin, Adana’nın eğitim kalitesinin daha yukarılara taşınması konusundaki görüş alış verişiyle sürdü.

23-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-2017

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.