ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ SAYIN MAHMUT DEMİRTAŞ, MİNİK ÖĞRENCİLERE SÜT DAĞITTI

VALİMİZ SAYIN MAHMUT DEMİRTAŞ, MİNİK ÖĞRENCİLERE SÜT DAĞITTI


VALİMİZ SAYIN MAHMUT DEMİRTAŞ, MİNİK ÖĞRENCİLERE SÜT DAĞITTI

 

 

Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş, ana sınıfı dahil olmak üzere ilköğretim öğrencilerine süt içme alışkanlığı kazandırarak öğrencilerin yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak amacıyla başlatılan “Okul Sütü’’ programı kapsamında Seyhan Cebesoy İlkokulu’nda süt dağıtım etkinliğine katıldı.

Etkinlikte çocuklarla yakından ilgilenerek onlarla sohbet eden Valimiz Sayın Demirtaş, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

 

Bakanlar Kurulu’nda alınan kararla 2011 yılından bu yana süt dağıtımı yapıldığını anımsatan Valimiz Sayın Demirtaş, “Çocuklarımızın daha sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmelerinin yanında özellikle süt içme alışkanlığının kazandırılması noktasında programın çok önemli bir misyon üstlendiğini düşünüyorum. Sağlıklı ve hijyenik koşullarda hazırlanıp paketlenen 200 mililitrelik sütleri haftanın, üç günü; pazartesi, çarşamba ve cuma günleri çocuklarımıza dağıtılacağız” dedi.

 

Adana’da okullarda sadece süt değil, aynı zamanda da narenciye ürünleri de dağıttıklarını belirten Valimiz Sayın Demirtaş, “Adana genelinde çocuklarımıza 600 tona yakın narenciye dağıtmıştık. Buradaki amacımız da çocuklarımızın daha sağlıklı bir şekilde büyümelerinin sağlanmasıdır. Adana Çiftçiler Birliği ile ortaklaşa başlatmış olduğumuz bu projenin, Adana sınırlarını aşıp Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki çocuklara da ulaştırılması gibi bir düşüncemiz var.” ifadesini kullandı.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Ulusal Süt Konseyi İşbirliği’nde yürütülen ‘’Okul Sütü’’ programı kapsamında Adana’da da 674 okulda 176 bin öğrenciye süt dağıtımı yapıldı.

 

Etkinliğe Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu ve Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın katıldı.


08-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-2018

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.