ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ PROJELERİMİZ HAYATA GEÇİYOR...

YENİ PROJELERİMİZ HAYATA GEÇİYOR...

Müdürlüğümüz birimleri tarafından hazırlanan yeni projeler bir bir hayata geçiyor. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar KOÇAK başkanlığında düzenlenen toplantıda ilimizdeki tüm yöneticilere bu projelerden bazılarının tanıtımları gerçekleştirildi.

"Paylaşıyorum Modülü"

Toplantıda ilk olarak Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilişim Sistemleri yöneticileri tarafından altyapısı hazırlanan "Paylaşıyorum Modülü" Müdürlüğümüz Bilgisayar Mühendisleri Can AYTEN ve Cennet SEVSİN tarafından tanıtıldı. Tüm öğretmenlerimizin ders işlerken yaptıkları etkinlikleri örnek olması ve diğer öğretmenlerle paylaşılabilmesi için hazırlanan web tabanlı bir platform olan "Paylaşıyorum Modülü"nün koordinasyonu ise Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi tarafından yürütülecek. İsteyen her öğretmenimizin kendi şifresi ile giriş yapabileceği sistemin 2021 - 2022 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde öğretmenlerimizle buluşması planlanıyor.

Bir Dakikada Bir Hafta

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar KOÇAK ilimizde eğitime dair yapılan etkinliklerin yer aldığı "Bir Dakikada Bir Hafta" videolarının kısa  sürede büyük beğeni toplayarak ilçelerimiz ve okullarımız tarafından da benimsenmesi ve örneklerinin artmasının Adana'da eğitim için yapılan çalışmaların daha geniş bir kitleye ulaştırılması adına mutluluk verici olduğunu belirtti.

LGS ve TYT-AYT Sınavlarına Yönelik

Adana Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürü Osman KARAKAYA Adana Ölçme Değerlendirme Merkezi olarak hazırlamış oldukları ve öğrencilerimizin bir süredir kullandıkları ÖDMTEST Uygulamasının yanı sıra liselere ve üniversitelere girişte sınav başarı puanlarının artırılması kapsamında yapılacak bir dizi yeni çalışma hazırladıklarını ve ikinci dönem süratle okullarımızda uygulamaların başlayacağını söyledi.

ÖDM Merkez Müdürü Osman KARAKAYA; "Bakanlığımızın yardimcikaynaklar.meb.gov.tr ve eizleme.meb.gov.tr sitelerinin kullanımı, öğrencilerin test tekniklerinin geliştirilmesi, sınav taktikleri ve motivasyonu ile başarı puanlarında artış sağlanması gibi konularda öğretmenlerimize rehberlik yapılmasının yanı sıra Merkezimiz tarafından hazırlanan öğrencilerimizin hem eğlenip hem de öğrenecekleri çevrimiçi yarışmalar yaptığımız çalışmalardan bazıları." şeklinde konuştu.

İl / İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerimiz ile Ölçme Değerlendirme Merkezinde görev yapan öğretmenlerimizden oluşan ekipler okullarımızı ziyaret ederek ortaokullarda 8. Sınıfların; liselerde 12. Sınıfların derslerine giren öğretmenlerimize öğrencilerimizin sınav başarılarını artırmaya yönelik hazırlanan bu programları anlatacaklar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın KOÇAK Adana Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından hazırlanarak öğrencilerimizin kullanımına sunulmuş olan yeni nesil soru bankası niteliğindeki ÖDMTEST Uygulamasının özellikle sınava hazırlanan tüm öğrencilerimiz için oldukça faydalı bir kaynak olduğunu; beceri temelli yeni tip soruların 8. sınıfta okuyan tüm öğrencilerimizle buluşmasını ve öğrencilerin bu sorularla mümkün olduğunca fazla haşır neşir olmalarını sağlamak amacıyla soruları sınıfça ve sınıf ortamında çözecekleri çevrim içi yarışma /çalışma ortamlarının öğrencilerimize sunulmasının ilimizin sınav başarısına katkısının büyük olacağını belirtti.

 

03-02-202203-02-2022

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.