ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yüreğir Belediye Başkanlığı ile Müdürlüğümüz Protokol İmzaladı

Yüreğir Belediye Başkanlığı ile Müdürlüğümüz Protokol İmzaladı

Yüreğir Belediye Başkanlığı ile Müdürlüğümüz Protokol İmzaladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Yüreğir Belediyesi arasında 15 Temmuz Şehitler Parkı Bilim Tarih ve Kültür Kompleksi Protokolü İmzalandı.

Protokole, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Kurum Müdürümüz Turan AKPINAR, Yüreğir Belediyesi adına Belediye başkanı Mahmut ÇELİKCAN imza attı.

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut ÇELİKCAN imza töreninde yaptığı konuşmada, Yüreğir’de 15 Temmuz Şehitler Parkı Bilim Tarih ve Kültür Kompleksi ile Şehitler Anıtının, hain darbe girişiminin 1. Yıldönümünde Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer ÇELİK’in katılımıyla açıldığını söyledi. 54 Dönüm arazi üzerine inşa edilen parkın içerisinde Şehitler Anıtı, Planetaryum, 5 Ocak Adana Kurtuluş Dioraması, çocuk oyun alanlarının yer aldığını belirtti. Protokolün her iki kuruma da hayırlı olmasını sözlerine ekledi.

 

Protokol töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan AKPINAR ise, “Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yüreğir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen protokol kapsamında, 15 Temmuz Şehitler Parkı Bilim Tarih ve Kültür Kompleksinin, internet üzerinden oluşturulacak randevu sistemi ile haftanın belirli günlerinde öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından ziyaret edilebileceğini söyledi. Yapılan protokolle öğrencilerin okul dışı öğrenme süreçlerine katkı sağlayacaklarını sözlerine ekleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan AKPINAR, “Bilimle tarihin buluştuğu bu mekanın öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından etkin bir biçimde ziyaret edilmesini istiyorum. Ancak bu tip etkinliklerle tarih ve kültür konusunda öğrencilerimizde farkındalık yaratabiliriz.” dedi. AKPINAR, “Nitelikli insan kaynağımızın artmasına, tarihine ve kültürüne sahip çıkan nesiller yetiştirilmesine katkı sağlayacak 15 Temmuz Şehitler Parkı Bilim Tarih ve Kültür Kompleksi Protokolünün Adana’mıza hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

15 Temmuz Şehitler Parkı Bilim Tarih ve Kültür Kompleksi, internet üzerinden oluşturulacak randevu sistemi ile haftanın belirli günlerinde öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından ziyaret edilebilecek.

23-10-201723-10-201723-10-201723-10-201723-10-201723-10-2017

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.