ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÜREĞİR BELEDİYESİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

YÜREĞİR BELEDİYESİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ortak finansmanı ile uygulamaya konulan Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Artırılması Projesi çerçevesinde Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yüreğir Belediyesi arasında "Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi İş Birliği Protokolü" imzalandı.

 

Yüreğir Belediyesince kurulan / kurulacak olan Erken Çocukluk Eğitimi Merkezlerinde (EÇEM) verilen eğitimin kalitesinin arttırılması ve uygulamaların geliştirilmesi amacıyla EÇEM'lere materyal desteği sağlanacak ve bu merkezlerde görev yapmakta olan personele eğitimler verilecek.

 

Proje Hakkında:

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ortak finansmanı ile uygulamaya konulan Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Artırılması Projesi 28 Eylül 2020 tarihinde imzalanmış olup Proje uygulama süreci 1 Kasım 2020 'de resmî olarak başlamıştır. Projenin amacı; dezavantajlı çocuklar başta olmak üzere tüm çocukların erken çocukluk eğitimi hizmetlerine erişiminin ve sunulan eğitimin kalitesinin arttırılmasıdır. Proje ile erken çocukluk eğitimi hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve çeşitlendirilmesi de hedeflenmekte olup proje faaliyetleri; Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bitlis, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Konya, Manisa, Mardin, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van illerinde uygulanmaktadır.

 15-04-202215-04-202215-04-202215-04-2022

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.