ARIZA BİLDİRİMLERİ

Fatih Projesi Arıza Kayıt işlemleri 25/03/2019 tarihinden itibaren http://fatihdestek.eba.gov.tr adresinden gerçekleştirlecektir.

Erişim Arızası Bildir Altyapı Arızası Bildir Donanım Arızası Bildir İnternet Sitesi Arızası Bildir

Bu sayfada;

  • İnternet Bağlantısı ile ilgili arızalar için Erişim Arızası Bildir,
  • Elektrik, altyapı arızaları için Altyapı Arızası Bildir seçeneği seçilmelidir.
  • Donanım arızalarında Donanım Arızası Bildir seçeneği seçildikten sonra açılan ekrandaki ilgili telefon numaraları aranarak işlem yapılmalıdır.

Erişim veya Altyapı Arızası bildirildiğinde "Arıza Tanımı" kısmında listeden uygun seçenek seçilmelidir.  Listede uygun bir seçenek yoksa, "Diğer" seçeneği seçildikten sonra "Açıklama" kısmında ayrıntılı açıklama yapılmalıdır.

VSAT Uydu internet arıza bildirimleri için irtibat numarası:

VSAT (Türksat Uydu Hizmetleri İletişim Merkezi) -- 0 850 370 70 70

EBA Destek Hattı:

Bu platforma ait her türlü hata, öneri ve dileklerinizi destek@eba.gov.tr adresine okul ve kimlik bilgilerinizi de ekleyerek yollayabilirsiniz.


Fatih DESTEK sayfasında okul bilgileri görünmeyen okullarımız için:

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta ile arıza kaydı açabilirler. Arıza kaydı için gönderecekleri e-posta içerisine okullarına ait bilgilerinde sistemde bulunmadığı ve eklenmesi ile ilgili gerekli bilgiyi de eklemeleri gerekmektedir.

Her birimin arıza anında iletişim kuracağınız servis numaraları ve elektronik posta adresleri mevcuttur. Birimlerin iletişim bilgileri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

ÖNEMLİ UYARI : Fatih Projesi etkileşimli tahta, tablet, yazıcı, ağ alt yapısı ve internet gibi birçok farklı bileşeni bünyesinde bulunduran büyük bir projedir. İhale sürecinde olan çağrı merkezleri kuruluncaya kadar iletmiş olduğunuz arıza ve eksikliklerin yüklenici firmaya iletiminde ve kısa sürede çözümlenmesi hususunda sıkıntılar yaşanmaktadır. Yüklenici firmaya ilettiğiniz maillerde kurum, tesis kodu, iletişim bilgisi, hangi Faza ait okul olduğu bilgisi eksik iletildiğinde dönüşler yapılamamaktadır. Ayrıca "Donanım", "Erişim" ve "Altyapı" arızalarının ayırt edilemeden atılan maillerden kaynaklı iletişim problemi yaşanmaktadır. Okullardaki arızaları resmi kurum mail adreslerinden aşağıda belirtilen linkteki tablo doldurularak iletildiğinde daha hızlı hizmet alabilirsiniz.


Arıza kaydı örnek tabloyu indirmek için buraya(docx) ve buraya(pdf) tıklayabilirsiniz.


TÜM FATİH PROJESİ BULUNAN KURUMLARIMIZ İÇİN
Etkileşimli Tahta (VESTEL) Telefon: 0850 222 48 70
Telefon: 0850 222 41 23
Etkileşimli Tahta (ARÇELİK) Telefon: 0850 759 44 44
Telefon: 444 0 888
Arçelik Yetkili Servisler
Ağ Altyapısı E-Posta: altyapi@eba.gov.tr
Fiber İnternet E-Posta: erisim@eba.gov.tr
A3 ve A4 Yazıcı Konica Minolta
Telefon: 03224562527
Kyocera
Telefon: 0322 239 29 39
Tablet Bilgisayar Sistemi Web: http://pybs.eba.gov.tr
VSAT (Türksat Uydu Hizmetleri İletişim Merkezi) 0 850 370 70 70

 

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü © 2018

Fatih Projesi Bürosu